Infoservis

Přinášíme statistiky a tvrdá data, jejichž zdrojem jsou zejména Ministerstvo financí ČR a Úřad vlády ČR.

Je hazardní průmysl v České republice rájem kriminality? Nezpochybnitelná fakta jasně ukazují, že je to nesmysl.

Řada médií po celé ČR v posledních dnech zveřejnila závěry studie Nadačního fondu proti korupci (NFPK) o vlivu hazardních her na obecnou míru kriminality. Většina z nich bez dalšího posouzení či oponentury převzala informaci, že míra nabídky hazardních her prostřednictvím kamenných heren a casin přímo souvisí s mírou kriminality. Oponentní materiál ČKLP, který zohledňuje jednoduše dostupná statistická data Policie ČR, závěry studie NFPK celkem přesvědčivě vyvrací.

„Pracovat správně se statistickými daty je celkem složitá záležitost a že se to občas nepovede, je celkem běžná věc. Média by si sice měla v ideálním případě ověřit, zda závěry nějaké studie odpovídají skutečnosti, ale to je spíše teoretická úvaha. Věřím, že se ČKLP podaří o mylných závěrech studie NFPK přesvědčit představitele „dotčených“ měst a obcí, a budeme pokračovat v kvalitní regulaci tohoto legálního oboru podnikání“.

 

Stanislav Brunclík – prezident ČKLP

 

Oponentní materiál ČKLP ke stažení.

 

Naše aktivity

Kdo jsme?

ČKLP vznikla téměř současně s ustavením Hospodářské komory ČR, jako zákonem schválenou institucí hájící zájmy a práva podnikatelské veřejnosti.

Vice zde

Rychlý kontakt

Adresa:
U dětského hřiště 11
158 00 Praha 5
Telefon:
+420 602 475 895
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.