Naše aktivity

Mapujeme reálnou úroveň nabídky sázkových her v kamenném prostředí a poskyzujeme tak samosprávám kvalitní východisko pro regulaci.

Semináře pro veřejnou správu i podnikatele

Česká komora loterního průmyslu (ČKLP) pořádá ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR semináře s účastí úředníků, představitelů samosprávy i podnikatelů s cílem připravit všechny strany na významné změny v regulaci sázkových her v ČR, které přinese nová legislativa účinná od 1.1.2017.

Od 1.1.2017 je účinný balík tří nových zákonů, které zásadně ovlivní podnikání v oboru sázkových her v ČR: zákon o regulaci hazardních her, zákon o zdanění hazardních her a změnový zákon. Dojde tak k nahrazení dosavadní, více než čtvrtstoletí platné právní úpravy, jejímž základem je zákon 202/1990 Sb., O loteriích a jiných podobných hrách.

Mezi zásadní změny důležití nejen pro podnikatele, ale i pro širší veřejnost, lze zařadit:

  • Legalizaci provozování casinových a válcových her prostřednictvím sítě internet
  • Přesun správní činnosti spojené s povolováním provozoven v kamenném prostředí na obecní úroveň
  • Postupné zavádění systému monitorování a ochrany hráčů na internetu i v kamenných provozovnách

S novými zákony jsou nevyhnutelně spojené obtížné otázky přechodného režimu mezi starým a novým licenčním řízením, doběhu existujících povolení apod. K jejich řešení přispívá ČKLP organizací seminářů, kde se sbírají písemné i v rámci debaty přímo položené dotazy, formulují se odpovědi a výkladová stanoviska.

Na těchto seminářích se zásadní měrou podílí odbor 34 pro dozor nad loteriemi a sázkovými hrami MFČR.


Kontaktujte nás

Kdo jsme?

ČKLP vznikla téměř současně s ustavením Hospodářské komory ČR, jako zákonem schválenou institucí hájící zájmy a práva podnikatelské veřejnosti.

Vice zde

Rychlý kontakt

Adresa:
U dětského hřiště 11
158 00 Praha 5
Telefon:
+420 602 475 895
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.