Naše aktivity

Mapujeme reálnou úroveň nabídky sázkových her v kamenném prostředí a poskyzujeme tak samosprávám kvalitní východisko pro regulaci.

Inventarizace kamenných provozoven na obecní úrovni

Všechna krajská města, většina okresních měst i řada menších obcí reguluje podnikání v segmentu casin a heren institutem tzv. místních obecně závazných vyhlášek. Jako důležité vodítko, jak správně regulovat, slouží projekt inventarizace heren a casin, který po organizační stránce plně zajišťuje Česká komora loterního průmyslu.

V rámci inventarizace obejdou terénní pracovníci všechny provozovny se sázkovými hrami v katastru obce. Každou provozovnu navštěvují dvakrát, jednou ve dne, jednou v noci. Přitom sbírají různé statistické údaje o vzhledu a vybavení provozovny a pořizují fotodokumentaci. K tomu jsou vyžádány od městské či republikové policie údaje, zda v souvislosti s danou provozovnou jsou evidovány případy narušování veřejného pořádku.

Na základě analýzy zjištěných údajů vznikne objektivní hodnocení na základě tvrdých dat, které může být východiskem pro regulaci formou místní obecně závazné vyhlášky. Projekt inventarizace se realizoval v Praze, Kladně a Karlových Varech, na dalších místech se připravuje.


Kontaktujte nás

Kdo jsme?

ČKLP vznikla téměř současně s ustavením Hospodářské komory ČR, jako zákonem schválenou institucí hájící zájmy a práva podnikatelské veřejnosti.

Vice zde

Rychlý kontakt

Adresa:
U dětského hřiště 11
158 00 Praha 5
Telefon:
+420 602 475 895
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.