Infoservis

Přinášíme statistiky a tvrdá data, jejichž zdrojem jsou zejména Ministerstvo financí ČR a Úřad vlády ČR.

Notifikační proces

Stav notifikačního procesu návrhu vyhlášky Ministerstva financí o rozsahu technických parametrů pro zařízení, jejichž prostřednictvím jsou hazardní hry provozovány, požadavků na ochranu a uchovávání herních a finančních dat a jejich technické parametry.

Dne 20.2.2017 byl v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a rady č. 2015/1535 předložen  návrh vyhlášky Ministerstva financí o rozsahu technických parametrů pro zařízení, jejichž prostřednictvím jsou hazardní hry provozovány, požadavků na ochranu a uchovávání herních a finančních dat a jejich technické parametry dle ustanovení § 133 odst. 1 písm. b) zákona č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách. V návaznosti na zahájení notifikačního procesu pak disponovaly členské státy Evropské unie a Evropská komise tříměsíční lhůtou pro uplatnění připomínek či podrobných stanovisek k tomuto návrhu vyhlášky.

Po dobu této tříměsíční lhůty bylo Ministerstvo financí povinno zastavit jakékoliv legislativní práce na příslušném návrhu vyhlášky. Příslušná notifikační lhůta uplynula dne 22. 5. 2017, přičemž v jejím rámci byla uplatněna pouze jediná připomínka, a to ze strany Evropské komise.  Nutno podotknout, že v případě připomínek se neprodlužuje období, kdy není možné pokračovat v procesu přijetí vyhlášky, a tak má Ministerstvo financí možnost tento proces dokončit. I přes tuto skutečnost však je však obvyklé, že se členský stát snaží připomínkám uplatněným ze strany Evropské komise vyhovět tak, aby byla zajištěna plná kompatibilita právních předpisů s evropským právem. Konkrétní obsah samotné připomínky je nicméně neveřejný. 

Závěrem je nutné podotknout, že obsah návrhu této vyhlášky je zcela identický se zcela shoduje se Standard minimálních technických parametrů pro zařízení, jejichž prostřednictvím jsou provozovány hazardní hry, a požadavků na ochranu a uchovávání herních a finančních dat a jejich technické parametry vydaným ministerstvem financí dne 21. 12. 2016.

 

Naše aktivity

Kdo jsme?

ČKLP vznikla téměř současně s ustavením Hospodářské komory ČR, jako zákonem schválenou institucí hájící zájmy a práva podnikatelské veřejnosti.

Vice zde

Rychlý kontakt

Adresa:
Betlémské nám. 2
110 00 Praha 1 - Staré Město
Telefon:
+420 774 654 182
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.