Infoservis

Přinášíme statistiky a tvrdá data, jejichž zdrojem jsou zejména Ministerstvo financí ČR a Úřad vlády ČR.

ČKLP dokončuje projekt „Inventarizace“ v Lysé nad Labem. Město chystá novou vyhlášku regulující hazardní hry s ohledem na podmínky nového zákona.

Začátkem března provedli terénní pracovníci ČKLP sběr dat na adresách s povolením k provozu hazardních her v Lysé nad Labem. Protokoly o kontrole už byly předány vedení města s tím, že většina současných provozoven je buď schopna splnit podmínky nového zákona, nebo se připravují nutné technické změny.

Zástupci města konzultují novou vyhlášku také s Ministerstvem vnitra ČR. Výsledkem by mělo být dlouhodobější řešení regulace hazardních her. Město při současném počtu legálních provozoven nezaznamenává žádné negativní jevy, které jsou často plošně přisuzovány právě hernám a casinům. Ať už jde o narušování veřejného pořádku, či takzvané patologické hráčství.

Další spolupráce tentokrát s městem Humpolec

Vedení ČKLP rovněž zahájilo jednání se zástupci města Humpolec, kteří mají zájem o projekt „Inventarizace“. Humpolec patří historicky k městům s liberálním přístupem k podnikání a svobodnému rozvoji společnosti. Nabídku hazardních her na svém území doposud nereguluje obecně závaznou vyhláškou a ani projekt „Inventarizace“ by na tom neměl nic změnit.

Vedení města má zájem o zmapování současné situace s ohledem na připravenost jednotlivých provozoven naplnit podmínky nového zákona. S ohledem na bezproblémový provoz současných heren vedení města prozatím nepočítá s regulací hazardních her obecně závaznou vyhláškou.

 

Naše aktivity

Kdo jsme?

ČKLP vznikla téměř současně s ustavením Hospodářské komory ČR, jako zákonem schválenou institucí hájící zájmy a práva podnikatelské veřejnosti.

Vice zde

Rychlý kontakt

Adresa:
Betlémské nám. 2
110 00 Praha 1 - Staré Město
Telefon:
+420 774 654 182
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.